ingilizce sözlükİngilizce çeviri siteleriİngilizce sözlük programıOnline ingilizce sözlükİngilizce EğitimSite Harita
800x600 1024x768 Navigation:    ingilizce sözlük arrow ingilizce eğitim arrow Çocuklara İngilizce Öğretmenin Zorlukları
Çocuklara İngilizce Öğretmenin Zorlukları
Çocuklara İngilizce Öğretmenin Zorlukları

“Neden İngilizce öğretiyoruz?” “Eğer ben öğretmen olursan birçok çocuğu incitirim.” “Nasıl öğretmenliyim”. Öğretmenlik yaşamım boyunca bu türden cümleleri meslektaşlarım ve ya öğretmen adaylarından birçok defa duydum. Şimdi kuracağım cümle dolayısıyla umarım diğer meslektaşlarımdan farklı görülmem ve yadırganmam; “ben öğretiyorum çünkü mesleğimi çok seviyorum.”

Bazı öğrencilere hitap etmek çok zordur. Küçük kız ve erkeklere İngilizce öğretirken bazen çok uğraşıyorum fakat ilerleyemiyorum hissine kapılabilirsiniz. İşte bu nokta bir öğretmenin öğretmenlik kariyerindeki bocalama noktalarından biridir. Ben bu duyguya her yıl bir defa kapılabiliyorum. Ve sonra kendime bu küçük canavarlara İngilizceyi en iyi şekilde nasıl öğretebilirim sorusunu sorup sınıfın özelliklerine göre dersimi dizayn edip o duyguyla vedalaşıyorum.

Kısacası karşılaşılan bütün zorlukların üstesinden nasıl gelineceğinin cevabı tamamen kendinizdedir. Bazen öğrenciler sıkıldıklarından kendilerini bu sıkıntıdan kurtaracak ders dışı etkinliklere yoğunlaşabilirler. Bu durum hem öğretmen açısından hem de öğrenci açısından kötüdür. Böyle öğrencilere en iyi yaklaşma şekli nedir diye düşünmemiz gerekir. Can sıkıntısının nedeni öğrencinin öğrenmek için istekli olmaması olabilir. Bu yüzden ilk olarak yapılacak şey öğrencinin motivasyonunu sağlayarak öğrenmeye istekli hale getirilmesidir.

Küçük yaştaki çocuklar oyun oynamayı çok sevdiklerinden bu yaş grubuna İngilizce öğretirken kullanılabilecek en etkili yöntemler de oyun ve drama etkinlikleridir. Dersinizi eğlenceli bir formatta hazırlayıp, sanki bir oyunun içindelermiş hissini öğrencilerinize verebilirseniz İngilizce öğretimi sizin için de bir oyuncak gibi olacaktır.
 
< Önceki   Sonraki >
Joomla SEF URLs by Artio